خبرهای مهم عراقچی از مذاکرات وین

به گزارش صندلی و تلفن، خبرنگاران : معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت که پیشرفت های خوبی در مذاکرات وین حاصل شده و چند موضوع کلیدی مانده که احتیاج به آنالیز و تصمیم گیری در پایتخت هاست.

خبرهای مهم عراقچی از مذاکرات وین

به گزارش به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) و پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک در گفت وگویی مطرح کرد: این نشستی است که بیش از دو هفته مذاکرات برگزار خواهد شد و یک جمع بندی صورت خواهد گرفت و مجددا هیأت ها برای مشورت به پایتخت ها مراجعه می نمایند.

وی اضافه نمود: در دو هفته گذشته پیشرفت های خوبی اجرا شده و چند موضوع کلیدی مانده که احتیاج به آنالیز بیشتر و تصمیم گیری در پایتخت ها است که امیدواریم در چند روز آینده صورت بگیرد و در دور بعدی که برای مذاکرات خواهیم آمد، بتوانیم درباره آن مسائل ان شاءالله به یک جمع بندی برسیم.

معاون وزیر خارجه درباره دیدارها و نشست های کارگروه ها نیز اعلام کرد: نشست ها فشرده بود و در همه سطوح به صورت دوجانبه و چند جانبه نشست داشتیم.بین هیأت های مختلف و در سطوح کارشناسی و در سطح بنده نشست داشتیم و در طول بحث ها کوشش کردیم درباره موضوعاتی که مورد اختلاف است به جمع بندی برسیم و اختلافات را برطرف نموده یا هر چه کمتر کنیم.

رئیس هیأت مذاکره نماینده ایرانی در وین گفت: الان در موقعیتی قرار داریم که می توانیم جمع بندی کلی داشته باشیم. چند موضوع کلیدی هست که باید حل گردد. روی بقیه موارد توافق وجود دارد روی متن ها نگارش خوبی اجرا شده است و الان موقعی است که یک رجوع مجدد به پایتخت ها انجام و مشورت های آخر انجام گردد و ان شاءالله بعد از آن مذاکرات را ادامه می دهیم.

در حال تکمیل...

منبع: اقتصادنیوز

به "خبرهای مهم عراقچی از مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای مهم عراقچی از مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید